10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Terziköy Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Terziköy Otelleri
Sıralama:  

Amasya Terziköy Kaplıcaları

Amasya Terziköy Kaplıcaları, termal sularıyla bölgenin en önemli sağlık merkezleri arasındadır. Tarih ve doğanın iç içe olduğu kaplıcalar, il merkezinin güneydoğusunda yer alır ve şehir merkezine 35 kilometre mesafededir. 

Terziköy kaplıcalarına kara, tren ve havayoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Terziköy kaplıcaları Amasya- Zile yolu yakınlarında yer almaktadır ve Zile'ye yaklaşık 20 kilometrelik mesafededir. Bu yüzden kaplıcalara ulaşım oldukça rahattır. Terziköy Kaplıcaları'na şehir dışından havayoluyla gelmek isteyenler Merzifon Havaalanı'na inerek termal tesislere ulaşım sağlayabilir. Havalanı şehir merkezine sadece 46 kilometrelik uzaklıktadır. Demiryolunu tercih edecekler için de Amasya, Samsun- Sivas demir ağı üzerinde bulunmaktadır.

Amasya Terziköy kaplıca termal tesisleri, radyoaktif terkipli tuzlar içerir. Suyun sıcaklığı 37 derecedir ve kaplıca suları bikarbonatlı, kalsiyumlu, sodyumlu ve kısmen karbondioksitli bileşime sahiptir. Terziköy kaplıca sularının PH değeri 6.67'dir ve mineralizasyonu 0.7 g/lt'dir.

Terziköy Kaplıca suyu banyo ve içme kürleri olarak kullanılmaktadır. Terziköy kaplıcaları; romatizma, mide, bağırsak, idrar yolu ve beslenme bozukluğu gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Terziköy'de 45 yataklı bir motel ve 72 yatak kapasiteli bir otel bulunmaktadır.

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com