10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Yumurtalık Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Yumurtalık Otelleri
Sıralama:  

ADANA OTELLERİ VE YUMURTALIK OTELLERİ

Adana otelleri...Adana'nın Yumurtalık ilçesinin tarihi oldukça eskidir. Yumurtalık M.Ö. 4 yüzyılın son çelreğinde Makedonyalı komutanlar tarafından liman şehri olarak kurulmuştur. İlçede bu nedenle çok sayıda tarihi eser yer almaktadır. Ayas Sur ve Kalesi, Süleyman Kulesi, Markopolo İskelesi ve Kız Kalesi bunlardan bazılarıdır.

Adana'nın Yumurtalık ilçesi bu nedenle turizm açısından da oldukça zengin bir konumdadır. Yumurtalık otelleri mevcut turist potansiyelini karşılayacak niteliktedir.

Yumurtalık, coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca bir çok devletin ilgisini çekmiş, bölge bu uğurda oldukça kanlı savaşlara sahne olmuştur. Yumurtalık 1517 yılından itibaren Osmanlı İmparatorluğu'nun eline geçerek burada bulunan Üzeyr Merkezli Kınık Maa Üzeyr Sancağı'na balğnmıştır. Ayas Ceyhan arasınde yer alan Berendi kazası yerleşimleri de Yumurtalık sınırları içinde kalmıştır. Cumhuriyet döneminde de 1933 yılında belde olan Yumurtalık, 1959'da Adana'nın ilçesi haline gelmiştir.

Adana ve Yumurtalık otelleri hakkında bizleri arayınız 0 242 515 30 00

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com