10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Çankırı Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Çankırı Otelleri
Sıralama:  

ÇANKIRI BÖLGESİ

Çorum, Kastamonu ve Kırıkkale illeriyle komşu olan Çankırı’nın tarih öncesinden bu yana yerleşim alanı olarak kullanıldığı biliniyor. İlk yerleşimin Hattiler ve Luviler tarafından gerçekleştirildiğine dair tahminler bulunuyor. Şehrin içerisinde yer alan kaya mezarları Roma dönemi ile tarihlendiriliyor. Çankırı, hem yaz hem de kış turizmine hitap eden bir potansiyele sahip. Kayak merkezleri kış sezonu boyunca rağbet görmekte olup, doğasının en güzel parçaları ise bahar ve yaz aylarında ziyaret ediliyor. Çankırı otelleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip.

 

Çankırı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ilgaz Dağı Milli Parkı: Kastamonu ve Çankırı illeri arasında yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı, iki şehrin de turizmini hareketlendirmekte. Ilgaz Dağı, hem oksijenli havası hem de doğanın en güzel manzaralarını sunuyor. Her mevsim ziyaret edilebilen milli parkta iki adet kayak merkezi bulunuyor. Ilgaz Dağı Kayak Merkezi kış tatillerinde en çok ilgi gören noktayken, Yıldıztepe Kayak Merkezi daha sakin ve farklı bir alternatif olabilir. Bölge, bahar aylarında doğa fotoğrafçılığı ve trekking için en ideal gezi noktası haline geliyor.

Çankırı Müzesi: Hem etnografik hem de arkeolojik eserlerin sergilendiği Çankırı Müzesi, şehir merkezinde yer alıyor. Hellenistik dönemden Roma dönemine, Bizans döneminden Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çeşitli eserler başta olmak üzere zengin bir koleksiyona sahip.

Buğday Pazarı Medresesi: Şehrin hakkında detaylı bir bilgi almak istiyorsanız ilk durağınız Buğday Pazarı Medresesi olmalı. Çankırı’nın kültürel değerlerini, geçmişte kullanılan çeşitli yöresel kıyafetleri Buğday Pazarı Medresesi’nde görebilirsiniz. Medrese, 1700’lü yıllarda Mustafa Hazım Efendi tarafından inşa ettirilmiş ve yıllar boyunca; yün deposu, inşaat malzeme deposu gibi çeşitli amaçlarla kullanılmıştır ve günümüzde müze olarak ziyarete açıktır.

Sakaeli Kaya Mezarları, Yapraklı Büyük Yayla, Çankırı Kalesi, Tuz Mağarası, Kırkpınar Yaylası, Çarşı Hamamı, Ilgaz Hamamı, Emir Karatekin Bey Türbesi, Büyük (Sultan Süleyman) Camii ve Kadın Çayırı Mesire Yeri de Çankırı gezilecek ve görülecek yerlerden sadece birkaçıdır.

Çankırı Yapılacak Aktiviteler

  • Kış sezonunda Çankırı’da olacaksanız Ilgaz Kayak Merkezi veya Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne günübirlik bir gezi düzenleyip, kayak ve snowboard gibi kış sporlarıyla ilgilenin. Kayak merkezlerine yakın konaklama tesisler bulunuyor.
  • Piknik yapmak ve doğanın içinde zaman geçirmek için Kadın Çayırı Mesire Yeri ve Orman Fidanlığı Mesire Yeri’ni tercih edin.

Çankırı’da Ne Yenir?

Çankırı yemekleri İç Anadolu mutfağının özelliklerini taşımakta. Özellikle buğday ürünlerinin tüketildiği Çankırı’da; tarhana, bulgur ve keşkek gibi yiyecekler yöre halkı tarafından üretilir. Çankırı yöresel yemekleri oldukça çeşitlidir. İlk olarak; cızlama, mantarlı keşkek, su böreği ve çullamanın tadına bakabilirsiniz. Çankırı mutfağı daha önce hiç denemediğiniz çeşitli lezzetlerle doludur. Pelverde, sini, bıhtı, etli hamur, ince ekmek muskası da şehrin yöre yemekleri arasında en sevilenlerdir. Çankırı restoranları, yerel yemeklerin dışında ızgara çeşitleri ve kebap çeşitleri de sunmakta.

 

Çankırı Otelleri İçin Bizi Arayın. 0242 515 30 00

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com