OTEL TUR TRANSFER ERKEN REZERVASYON OTELLERİ TERMAL OTELLER ŞEHİR OTELLERİ
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
 • Tüm Bölgeleri Göster
İzmir Otelleri
Ana Sayfa > Otel > İzmir Otelleri
Sıralama:  

İZMİR BÖLGESİ

Çeşme, Bornova, Bergama, Buca, Foça, Dikili, Karşıyaka, Selçuk, Urla ve dahası… Sizin tatil beldeniz hangisi? İzmir Otellerinden rezervasyonunuzu gerçekleştirip dilediğiniz o rotaya doğru yola çıkabilir, tüm yıl hayalini kurduğunuz o tatili en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir; modern yüze, renkli tabiata, zengin tarihi mirasa sahip en görülesi şehirlerimizden biridir. Birbirinden güzel koyları, plajları, antik kentleri, kaleleri, mağaraları ve şelaleleriyle uzun ve keyifli bir tatilin kapılarını açar. Tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması ve günümüze birçok tarihi kalıntıyı getirmiş olması da turizmin canlanmasında önemli bir faktördür. Şehrin her ilçesinde ve beldesinde konaklama tesisleri yer alıyor. Harika bir tatil deneyimi sunan İzmir otelleri 2018 yazında yine çok popüler. İzmir’de tatil yapmayı planlıyorsanız otel konseptlerini inceleyip size en uygun tesisi seçin. Buraya gitmişken içinde bol çeşidin olduğu kumruyu, enfes lezzetlerinden şevketi bostanı, hamur işlerinden boyozu denemeden İzmir tatilinizi sonlandırmayın. Tarihi yapıları, çarşıları, pazarları ve harika plajlarıyla ünlü tatil cenneti İzmir’in gezilecek ve görülecek yerlerini görmeden, fotoğraf arşivi yapmadan tatilinizi sonlandırmayın. İzmir’in harika beldelerinde unutamayacağınız tatil deneyimi erken rezervasyon 2018 fırsatlarıyla sizi bekliyor!

 

İzmir Gezilecek ve Görülecek Yerler

Koylar ve Plajlar: İzmir plajları; temizliğiyle, berraklığıyla ün yapmış olup, uzun sahil şeritlerine sahiptir. Her koyu birbirinden güzel plajlarla yaz aylarında hareketlenmeye başlar. Urla’daki Demircili Plajı, Mordoğan’daki Manal Koyu plajları, Çeşme Ilıcaları, Seferihisar Ekmeksiz Plajı, Alaçatı Plajı, Selçuk’taki Pamucak Plajı, Çeşme Boyalık Koyu plajları, Sığacık’taki Akkum Plajı başta olmak üzere İzmir’in her ilçesinde ve her beldesinde denize girebilirsiniz.

Efes Antik Kenti: Dünyanın en önemli kalıntılarına ev sahipliği yapıyor Efes Antik Kenti. Selçuk ilçesinde yer alan ve yıl içerisinde binlerce turistin akın ettiği Selçuk Efes’in her kalıntısı sağlamlığıyla göz dolduruyor. Efes Antik Kenti’nde gezerken; Celsus Kütüphanesi, St. John Kilisesi, Hadrian Tapınağı, Efes Trajan Çeşmesi, Kuretler Caddesi, Artemis Tapınağı, Çifte Kilise ve daha birçok tarihi kalıntı sizlere eşlik edecek. Her yapısında görkemini koruyan Efes Antik Kenti, İzmir gezilecek ve görülecek yerler listenizin ilk sırasında yer almalı…

Antik Kentler: En çok ziyaret edilenler eski yerleşim alanları; Efes Antik Kenti, Bergama’daki Allianoi Antik Kenti, Pergamon Antik Kenti, Seferihisar’daki Lebedos Antik Kenti, Teos Antik Kenti, Urla’daki Klazomenai Antik Kenti, Dikili’deki Pitane Antik Kenti, Torbalı’daki Metropolis Antik Kenti’dir. Ildırı’daki Erythrai Antik Kenti, Aliağa’daki Myrina Antik Kenti ve Gümüldür’deki Kolophon Antik Kenti de İzmir gezilecek yerler listenize alabileceğiniz diğer antik yerleşim alanlarıdır.

Müzeler: İlk olarak İzmir Etnografya Müzesi’ne gidip, şehrin kültürel varlıklarını, yöresel kıyafetlerini ve eski günlük yaşantısına ait birçok parçayı ziyaret edebilirsiniz. Ardından; Konak’taki Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi, Selçuk’taki Saadet Hamam Müzesi, Buharlı Lokomotifler Müzesi, Karşıyaka’daki Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, Merkez ilçedeki İzmir Tarih ve Sanat Müzesi rotanızı çevireceğiniz diğer müzeler arasında.

İzmir Arkeoloji Müzesi: İzmir ve çevresinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği bir müzedir. 1927 yılında Aya Vukla Kilisesi’nde ziyarete açılmış ve 1984 yılından beri Konak’taki Bahribaba Parkı içindeki müze binasında hizmet vermektedir. 18 yaş altına ücret alınmamaktadır.

Kilise ve Sinagoglar: İzmir’in en önemli kilise yapısı Selçuk’taki Efes Meryem Ana Kilisesi’dir. Meryem Ana’nın Efes’e yerleşerek ölümüne kadar burada yaşadığı biliniyor. Yakın bir tarihte Meryem Ana’nın evi bulunmuş ve kilise olarak düzenlenmiştir. Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Konak ilçesindeki Beth İsrael Sinagogu’nu da gezip, görebilirsiniz.

Kaleler: Şehrin en gözde kale yapısı Selçuk Kalesi’dir. Yüksek bir tepe üzerinde yer alan Selçuk Kalesi, içindeki sarnıçları ve camisiyle şehrin simgelerinden biri. Şehrin önemli kale yapıları arasındaki Çandarlı Kalesi ve Foça’daki Beş Kapılar Kalesi de İzmir gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil olabilir.

Saat Kulesi: Konak meydanındaki Tarihi Saat Kulesi, İzmir’in simgesi özelliğini taşımakta. İzmir tatil listenize dahil edeceğiniz bu rotada hatıra fotoğrafları çektirmeyi unutmayın. Saat Kulesi’nin en güzel özelliği merkezi bir konumda olduğu için her daim canlı oluşudur.

Agora: Tarihi geçmişi Roma Dönemi’ne dayanan Agora, Namazgah semtinde konumlu. Türkiye’nin en büyük agorası özelliğiyle bilinen bu yapının olduğu bölgede kazı çalışmaları halen devam etmektedir.

Kemeraltı Çarşısı: Gezdiğiniz her yerde tarihin izlerini hissedeceğiniz Kemeraltı Çarşısı, geçmişten bugüne İzmir’in en canlı alışveriş yeri olarak adından bahsettirir. Buraya gittiğinizde gezi listenize sinagoglarıyla ünlü Havra Sokağı’nı eklemeyi unutmayın.

Bozdağ Kayak Merkezi: İzmir yaz tatilcilerine hitap ettiği kadar kış tatilcileri içinde harika öneriler barındırıyor. Doğanın güzelliklerine şahit olacağınız Bozdağ Kayak Merkezi’ndeki otellerde konaklayarak kayak yapabilir ya da günübirlik turlarla bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Homeros Vadisi: Özellikle hafta sonu tatillerinde nefes almaya ihtiyaç duyanların adresi Homeros Vadisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı suni göletler, yürüyüş yolları, piknik alanları ve çeşitli ağaç türlerinden oluşan harika bir yerdir. Ailenizle birlikte saatlerce keyif yapabileceğiniz bu rota İzmir tatilinizde sizi bekliyor.

İzmir Kuş Cenneti: Çiğli ilçesine bağlı Kuş Cenneti 220 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapmakta. Leylek, Deniz Kırlangıcı, Uzunbacak, Kuyrukkakan, Arıkuşu, Suna, Angıt gibi kuş türlerinin barındığı bu rota ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

İzmir Yapılacak Aktiviteler

 • İzmir’in en popüler aktiviteleri arasında tekne turları bulunuyor. Foça ve Çeşme başta olmak üzere şehrin dilediğiniz noktasında strong>tekne turlarına katılın.
 • Birçok su sporuna ev sahipliği yapan İzmir’de su kayağısörfdalış ve jet-ski gibi aktiviteler bulunuyor. Tatilinize hareket katacak bu sporlara katılmadan İzmir’den ayrılmayın.
 • Alaçatı’ya uğrayıp rüzgar sörfü yapmadan dönmek olmaz. Daha önce hiç sörf deneyiminiz yoksa beldedeki kurs yerlerinden ders alabilirsiniz.
 • Tarihi Kemeraltı Çarşısı başta olmak üzere, İzmir sokaklarındaki küçük mağazalardan ve sokak tezgahlarından alışveriş yapmak için zaman ayırın.
 • Çeşme’nin dalış noktalarında su altı güzellikleriyle tanışabilirsiniz. Yatak Adası, Eşek Adası, Ildırı Körfezi ve Fener Adası dalış meraklıları tarafından en çok talep gören adresler.
 • İzmir’de yıl boyunca düzenlenen çeşitli festivaller ile tatilinize farklı bir renk katabilirsiniz. Yılın neredeyse her ayında düzenlenen bu festivaller tatilcilere ve beldede yaşayan halka eğlence dolu günler yaşatıyor.
 • İzmir tatilinde görmeden dönmemeniz gereken bir durakta Alaçatı Köy Pazarı. Rüzgar sörfünün en meşhur adreslerinden Alaçatı, alışveriş için harika öneriler sunuyor. Ziyaretçi akınına uğrayan Alaçatı Köy Pazarı bölgenin en meşhur yerleri arasında. Yemek için tercihinizi Alaçatı’dan yana kullanacaksanız Alaçatı Balık Restoranlarına uğrayabilirsiniz.
 • Özellikle Alsancak, Çeşme ve Karşıyaka’daki gece kulüplerini keşfedin. İzmir gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar hareketliliğini koruyor.
 • İzmir’e kadar gitmişken Kordon’da fayton turu atmadan dönmek olmaz. Ege’nin mis gibi havasını içinize çekmeye hazır olun!
 • İzmir Çiğli ilçesindeki Kuş Cenneti’ni ziyaret ederek Suna, Leylek, Uzunbacak, Arıkuşu, Kuyrukkakan, Deniz Kırlangıcı, Angıt gibi 220 kuş türünü yakından görebilirsiniz.
 • Kordon Boyu’na giderek Atatürk’ün Evi Müzesi’ni gezmeyi ihmal etmeyin. Böylece Ulu Önder Atatürk’e ait yaşanmışlıklara yakından şahitlik edebilirsiniz.

İzmir’de Konaklama

Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri sunan İzmir otelleri, ziyaretçilerini kusursuz hizmet anlayışıyla ağırlar. İzmir’in birbirinden güzel tatil beldelerinde yıl boyunca keyif dolu tatil geçirebilirsiniz. Ailenizle veya arkadaşlarınızla gideceğiniz tatilde tüm yılın yorgunluğuna veda etmeye hazır olun.

İzmir’de Ne Yenir?

Deniz ürünleriyle yapılan mezeleri, birbirinden güzel şifalı otları başta olma üzere asma yaprağında barbunya, midye dolma, dilbalığı, sardalya buğulaması, sütlü balık, İzmir’de yemeniz gereken ilk lezzetlerdir. Arnavut ciğeri, kirde kebabı, paça, arapsaçlı kuru fasulye, sakatat kebabı, İzmir köfte ve sakızlı yahni de İzmir yöresel yemekleri arasındadır. İzmir denince akla gelen ilk lezzetlerden biri de boyozdur. Girit kökenli bu lezzeti yumurta, tulum peyniri ve çay eşliğinde denemenizi öneririz. İzmir restoranları sadece Ege ve Türk mutfağından değil, dünya mutfağından da birçok lezzeti masanıza taşıyor.

İzmir’den Ne Alınır?

İzmir’de alışverişin en doğru adresi Kemeraltı’dır. Günün her saatinde canlı olan çarşı da uygun fiyatlarla birbirinden güzel hediyelik eşyalar bulmak mümkün. Antika, dokuma halı, el işi seramikler içinde tercihinizi Kızlarağası Hanı’ndan yana kullanın. Dünyaca ünlü tekstil markalarının satıldığı alışveriş merkezleri için Alsancak’ın Kordon Boyu’ndaki caddelerini ziyaret edin.

İzmir Gece Hayatı

İzmir’de gece hayatı Kordon, Karşıyaka ve Alsancak’ta bir başka yaşanır. Her zevke uygun eğlence türünü bulabileceğiniz bu bölgelerde gecenin geç saatlerine kadar gönlünüzde eğleneceksiniz. İzmir’de kalacağınız her yeni günde tercihinizi farklı mekanlardan yana kullanın.

Bizden Öneriler

Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olan İzmir, modern konaklama hizmetleri ile tatilinize renk katacak. Zengin tarihi, doğası ve birbirinden güzel beldeleri tatil listenize dahil olmalı. Yılların eskitemediği Kemeraltı Çarşısı’na gidip şehrin en canlı alışveriş mekanlarıyla tanışabilirsiniz. Her daim canlılığını koruyan bu rota alışveriş severler için biçilmiş kaftan. İzmir’in enfes lezzetleriyle tanışmak için kumrudan şevketi bostana, hamur işlerinden boyozuna kadar tüm lezzetleri İzmir tatilinizde tatmanızı öneririz.

 

İzmir Otelleri Hakkında Detaylı Bİlgi İçin Bizi Arayın. 0242 515 30 00

X
Çerez Kullanımı:
Çerezler (cookie), hizmetlerimizin daha etkin şekilde sunulması için yasalara uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı ziyaret edebilirsiniz.