10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Kırklareli Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Kırklareli Otelleri
Sıralama:  

KIRKLARELİ BÖLGESİ

Doğa sporları için en elverişli şehirlerden biri olan Kırklareli, çeşitli aktiviteleri ev zengin tarihiyle yıl boyunca gezginlerin uğrak noktaları arasına girmeyi başarıyor. Doğanın ve tarihin birleştiği benzersiz bir şehirdir Kırklareli. Kaleler, mağaralar, camiler, höyüklerle dolu bir gezinin kapılarını açar turistlere. Tabiatın eşsiz güzellikleriyle dolu Kırklareli, İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle hafta sonu tatilleri için sıklıkla tercih ediliyor. Sahil kıyısı boyunca sıralanan plajlarda denize girmek, güneşlenmek ve dinlenmek için bir hafta sonu Kırklareli’ne yolculuk yapabilir, aynı zamanda şehrin doğası ve kültürel zenginliğini keşfedebilirsiniz.

 

Kırklareli Gezilecek ve Görülecek Yerler

İğneada: Longoz ormanlarıyla dünyada eşine az rastlanır bir doğaya hakimdir İğneada. Kırklareli’ne 93 kilometre uzaklıkta yer alan İğneada, Demirköy ilçesinde bulunuyor. İğneada, aynı zamanda birçok kuş türüne ev sahipliği yapmakta… Her mevsim ziyaret edilen bölge, özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun bir ilgi görüyor. Bu durum İğneada’daki otellerin de sayısının artmasını sağlamıştır. Kırklareli gezilecek ve görülecek yerler listenize ilk olarak İğneada’yı ekleyin .

Kanlıgeçit Höyüğü: Kırklareli’nin tarihine ışık tutan bölgelerin başında Kanlıgeçit Höyüğü geliyor. İlk olarak Prof. Dr. Mehmet Özdoğan tarafından 1981 yılında tespit edilen höyük, 1994 yılı itibari ile arkeolojik kazılarla araştırma konusu olmuştur. Kanlıgeçit, il merkezinin 500 metre güneyinde yer alıyor. Yapılan araştırmalarda höyüğün ilk olarak Erken Tunç Çağı’nda yerleşim alanı olarak kullanıldığı ortaya çıkmış.

Kıyıköy Kastro: Bir tarafı göl, diğer tarafı denizle çevrili olan Kıyıköy Kastro, Kırklareli’nin kamp için en ideal noktasıdır. Denize girmek ve akşam saatlerinde kamp kurup mangal yapma imkanı veren Kıyıköy Kastro, Vize ilçesine bağlı. Çerkezköy ve Saray’ı geçtikten sonra tabelalar yardımıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kastro sahilinde duş, WC gibi hizmetler mevcut.

Dupnisa Mağarası, Balkaya Köyü, Beğendik Köyü, Aşağı Pınar Höyüğü, Vize Kalesi, Pınarhisar Kalesi ve Aya Nikola Manastırı Kırklareli’nde rotanızı çevireceğiniz diğer gezi noktalarıdır.

Kırklareli Yapılacak Aktiviteler

  • Kırklareli’nde güzel bir köy kahvaltısıyla güne başlayın.
  • Kamp kurmak için Kıyıköy Kastro ve Demirköy’ü tercih edin. Bu bölgeler denize girmek için de oldukça ideal.
  • Şehrin yöresel el işlemelerinden ve dokumalarından mutlaka evinize de götürün.
  • Dereköy Ormanları’nda bisiklet turuna çıkın.

Kırklareli’nde Ne Yenir?

Kırklareli mutfağında et ve süt ürünleri ile sebze ve meyvelerin önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda yemeklerde hamur işleri de ön plana çıkar. Kırklareli tatilinizde yöre mutfağına ait kapama, soğan aşı, tas kebabı, sulu kaçamak ve sebzeli gerdan yemeğinin tadına mutlaka bakmalısınız.

 

Kırklareli Otelleri Hakkında Detaylı Bilgi için Bizi Arayın. 0242 515 30 00

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com