10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Yüreğir Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Yüreğir Otelleri
Sıralama:  

ADANA OTELLERİ VE YÜREĞİR OTELLERİ

Adana'nın Yüreğir ilçesi Torosların eteklerinde kurulu bereketli toprakları olan bölgenin en önemli tarih ve kültür merkezlerinden biridir. Tarihi İpek Yolu gibi önemli ticaret yollarının kesişme noktasında olan Yüreğir, günümüzde de bu özelliğini sürdürmekte bölgeler arası geçiş güzergahı konumunda yer almaktadır.

Yüreğir otelleri ile de önemli bir potansiyele sahiptir. İlçede dört ve beş yıldızlı otellerin yanısıra 3 ve iki yıldızla tesislerde bulunmaktadır.

Eğer yolunuz Adana'nın bu şirin ilçesine düşerse mutlaka ama mutlaka kentin tarihi yerlerini görmeden gitmeyin deriz. İlçenin Yakapınar mahallesinde bulunan Misis Antik Kenti, Antik Misis Köprüsü ve yer mozaikleri eşi benzeri olmayan tarihi yapılardır. Antik kentleri gezerken hele hele de yer mozaikleri gezenleri adete büyüler.

İsterseniz biraz da Misis'ten bahsedelim. İlçedeki tarihi kalıntıların çoğunun ismi Misis ile başlaması sizlerinde dikkatini çekmiştir. Bu kentin, filmlere de konu olan Truva kahramanlarından Mopsos'un kurduğu yönünde rivayetler vardır. Kentin tarihi İpek Yolu üzerinde olması medeniyet ve kültürel açıdan da bölgenin gelişmesine katkı sağlamıştır.

Yüreğir aynı zamanda Adana'nın en önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. İlçede tekstilden makine ve yedek parça üretimine kadar pek çok sanayi kolu faaliyet göstermektedir.

Yüreğir otelleri ve Adana otelleri hakkında bizleri arayın 0 242 515 30 00

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com