10. Yılda 50.000'den fazla mutlu müşteri
Kayıt Ol Giriş Yap
Çağrı Merkezi
ÇAĞRI MERKEZİ
0 242 515 3000
Sizi arayalım
Tıklayın Sizi Arayalım
Zonguldak Otelleri
Haritada Görüntüle
Müsaitlik Durumu
Fiyat Aralığı
  - 
Puan
Konaklama Tipi
Bölge
Zonguldak Otelleri
Sıralama:  

ZONGULDAK BÖLGESİ

Batı Karadeniz’de yer alan Zonguldak, doğal güzellikleri ve tarihsel değer taşıyan yapıları ile yüksek bir ziyaretçi potansiyeline sahip. Taş kömürü madenleri açısından Türkiye’nin en zengin şehri olan Zonguldak’ın; Alaplı, Devrek, Gökçebey, Karadeniz Ereğli, Kilimli, Kozlu, Merkez ve Çaycuma olmak üzere 8 ilçesi bulunuyor. Gezilecek ve görülecek yerlerinin yanı sıra yapılacak aktiviteleriyle turistlerin ilgisini çeken şehir, masmavi denizi ile de yaz sezonu boyunca denize girme imkânı veriyor. Zonguldak otellerinin pek çok yılın her mevsimi açık ve her ilçede hizmet veriyor. Özellikle Merkez ilçede otel sayısı bir hayli fazla.

 

Zonguldak Gezilecek ve Görülecek Yerler

Cehennemağzı Mağaraları: Karadeniz Ereğli’de yer alan Cehennemağzı Mağaraları, mitolojik bir efsaneye sahip. Hades’in ölüler ülkesi olarak ün yapan ve Herkül’ün yeryüzündeki 12. görevini gerçekleştirdiği yer olarak bilinen Cehennemağzı Mağaraları, üç mağaradan oluşuyor. Cehennemağzı Mağaraları’nın, Hristiyanlığın yasaklandığı dönemlerde gizli gizli tapınma yeri olarak kullanıldığı tahmin ediliyor. Harika bir akustiğe sahip olmasından dolayı günümüzde bazı konserlere ev sahipliği yapıyor. Turistik geziler için de ziyarete açık.

Filyos Antik Kenti: Günümüzde I. ve II. derece sit alanı olarak koruma altına alınan Filyos Antik Kenti, Zonguldak gezilecek ve görülecek yerler listelerinde olması gereken bir nokta. Teios-Teion Antik Kenti olarak da adlandırılan antik yerleşim alanı, M.Ö. 15. yüzyılla tarihlendiriliyor. Zonguldak Merkez’e yaklaşık yarım saatlik bir yol mesafesine sahip olan bölgede Roma dönemine ait kale, tapınak, tiyatro, bir yapıya ait üç kemerli duvar kalıntılarını görmek mümkün.

Halil Paşa Konağı: Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan ve 19. yüzyılın sivil mimari örneklerinden biri olan Halil Paşa Konağı, günümüzde arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği bir müzedir. Konak, toplam üç katlıdır. Müzede; mermer sütun başlıkları, madeni eşyalar, mezar stelleri gibi şehirde yapılan kazılar sırasında günyüzüne çıkmış eserler bulunuyor. Ayrıca yöresel kıyafetler, silahlar ve dokuma aletleri gibi etnografik eserleri de görebilirsiniz.

Zonguldak Plajları: Karadeniz’in birbirinden güzel plajlarına ev sahipliği yapan Zonguldak’ta denize girebilir, güneşin ve sıcak kumsalların tadını çıkarabilirsiniz. Filyos, Sazköy, Ilıksu, Karakum, Değirmenağzı, Uzunkum ve Türkali yaz sezonu boyunca yöre halkının ve turistlerin denize girmek için tercih ettiği plajlar arasındadır.

Bastoncular Çarşısı, Bozhane Hamamı, Bölüklü Yaylası, Çayır Köyü Su Mağarası, Gökgöl Mağarası, Cumayanı Mağarası ve Güneşli Şelaleleri de Zonguldak görülecek yerler listenizde yer verebileceğiniz noktalar arasında mutlaka olmalı.

Zonguldak Yapılacak Aktiviteler

  • Devrek’teki Dirgine Çayı’nda düzenlenen rafting turlarına katılın.
  • Zonguldak plajlarında denize girmeden gezinizi sonlandırmayın.
  • Bostandüzü Orman Dinlenme Tesisleri’nde mola verip, bölgenin fotoğraflarını çekin.
  • Ilıksu Kaplıcası, Bostanbükü İçmesi ve Karaçayır Kaplıcası’nın şifalı sularına vakit ayırın. Zonguldak kaplıcalarının genel olarak; mide, bağırsak, romatizma ve deri hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Zonguldak’ta Ne Yenir?

Karadeniz mutfağını yansıtan Zonguldak’ta zengin bir yemek kültürü var. Şehrin sofralarından un ve mısır hiç eksik olmaz. Zonguldak’ta ilk olarak kuzu kestanesinin tadına bakmalısınız. Haşlıga, mancar sarması, un çorbası, kıymalı ıslama, tıntış çorbası ve kabuklu fasulye de Zonguldak’ta denemeniz gereken yöre yemekleri arasındadır. Şehrin restoranlarında yöresel yemeklerin yanı sıra Türk mutfağının da birbirinden güzel lezzetlerini ve fast food, tost, pizza gibi aperatif yiyecekleri damağınızla buluşturabilirsiniz.

 

Zonguldak otelleri hakkında bizleri arayın: 0 242 515 30 00

Facebook'da Keşfet Twitter'da Keşfet Google Plus'da Keşfet Youtube'da Keşfet Instagram'da Keşfet Linkedin'de Keşfet
Güvenli Alışveriş Noktası
Akdenizin En Büyük Otel Ağı
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. Türsab A Sınıfı (Belge No: 6207) seyahat acentesi lisansına sahiptir. Keşfet Turizm Seyahat olarak misyonumuz müşterilerimize kapsamlı ve iyi ürünler sunarak müşterilerimizin memnuniyetlerini kazanmaktır. Turizm ve Teknolojinin iç içe geçtiği günümüzde, müşterilerimizin sitemizdeki tüm ürünleri rahatça incelemeleri sağlayıp, istedikleri ürünlerin alımını en kolaya indirgemektir.
kesfet.com
Keşfet Turizm Seyahat A.Ş. ©2017
Hakkımızda Güvenlik ve Gizlilik Ödeme & İade Şartları Tüm Bölgeler Tüm Temalar Hizmet Şartları İletişim
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Havale ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.
DMCA.com
kesfet.com